Перша національна база
трансфертного ціноутворення

Новини трансфертного ціноутворення

Судова практика з питань трансфертного ціноутворення

29.10.2019
Судова практика з питань трансфертного ціноутворення

Шановні колеги!

Раді повідомити, що компанія «Трансферта» долучилась до створення національної практики вирішення судових спорів з контролюючими органами з питань трансфертного ціноутворення.

Одному з ключових клієнтів компанії (відомому агротрейдеру) податківцями Рівненщини були донараховані податкові зобов’язання з податку на прибуток. Контролюючий орган не погодився з тим, що у документації з трансфертного ціноутворення за 2014-2015 роки у якості джерела інформації були використані біржові котирування біржі Євронекст. Замість цього податківці використали так звані офіційні джерела інформації із давно скасованого Переліку № 866-р («Огляд цін українського та світового товарних ринків», «Товарний монітор. Україна»; «Дайджест цін товарів на світових ринках», Вісник Міністерства доходів і зборів України).

Рівненський окружний адміністративний суд скасував прийняті податкові-повідомленні рішення. Спільно з юристами та адвокатами клієнта нам вдалося доказати у суді, що обрані податківцями джерела інформації не надають можливість отримати вищий рівень зіставності комерційних та фінансових умов операцій ніж джерела інформації, що були обрані при складанні документації. А отже клієнт у 2014-2015 роках мав всі правові підстави на використання для встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» інших джерел інформації (ніж ті, що включені до Переліку № 866-р), зокрема, біржових котирувань.

Також суд звернув увагу на безліч помилок, допущених податківцями при розрахунках сум заниження податкових зобов’язань (переплутання років, порівняння з медіаною, а не з нижнім квартилем, неповне врахування авансів при проведенні дисконтування тощо).

Посилання на рішення суду:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/85145410

Сподіваємось, що рішення судів вищих інстанцій у цій справі будуть такими ж справедливими та неупередженими, як і рішення Рівненського окружного адміністративного суду.

P.S.

При захисті інтересів клієнта у суді була використана схема з залученням керівництва компанії-консультанта, що розробляла документацію з трансфертного ціноутворення у якості третьої сторони на боці позивача (для того, щоб фахівці, які приймали участь у розробці документації але не є адвокатами, змогли якісно донести свої аргументи суду).