Перша національна база
трансфертного ціноутворення

Новини трансфертного ціноутворення

  • "Трансферта" виграла ще один суд у контролюючих органів

"Трансферта" виграла ще один суд у контролюючих органів

07.04.2020
Поки весь світ ховається на карантині під час пандемії коронавірусу, фахівці ТОВ «Трансферта» працюють та перемагають. Восьмий апеляційний адміністративний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Рівненській області та підтвердив правильність скасування податкових повідомлень-рішень про нарахування податку на прибуток одному з наших клієнтів. Спільно з юристами та адвокатами клієнта нам вдалося довести у суді, що всі донарахування податківців є необгрунтованими та незаконними.
Суть справи
При складанні документації з трансфертного ціноутворення для українського агротрейдера були використані в якості джерел інформації біржові котирування біржі Євронекст (Франція). Задля усунення істотних відмінностей між контрольованими та неконтрольованими операціями ціни контрольованих операцій були збільшені на вартість доставки товарів з України до найближчих до України пунктів постачання біржі Євронекст. Умови оплати контрольованих операцій були приведені (за допомогою дисконтування) до умов «поставка в день оплати». За ставку дисконтування була прийнята вартість короткострокових кредитів у національній валюті.
Контролюючий орган не погодився з обраним джерелом інформації та перерахував діапазони цін на підставі інформації, отриманої з журналів «Огляд цін українського та світового товарних ринків» (Держзовнішінформ), «Дайджест цін товарів на світових ринках» (Укрпромзовнішекспертиза) та ін. Крім того, контролюючий орган не погодився з обраною ставкою дисконтування та частково з алгоритмом дисконтування. За результатами перевірки контролюючий орган донарахував агротрейдеру істотні суми податку на прибуток.
Вердикт суду
Судом першої інстанції податкові повідомлення-рішення контролюючого органу були скасовані. Судом апеляційної інстанції рішення суду першої інстанції було залишено без змін.
Які висновки можна зробити з цих рішень суду:
1. При проведенні перевірки контролюючий орган має використовувати ті самі джерела інформації, що використовував платник податку при складанні документації з трансфертного ціноутворення.
2. Якщо контролюючий орган вирішив використовувати інші джерела інформації, то він обов’язково має довести у акті перевірки, шо обрані ним джерела інформації надають можливість отримати вищий рівень зіставності контрольованих та неконтрольованих операцій ніж джерела інформації, які обрав платник податку.
3. Біржові котирування світових товарних бірж є більш надійним джерелом інформації ніж видання «Огляд цін українського та світового товарних ринків» та «Дайджест цін товарів на світових ринках».
4. Певні відмінності в умовах оплати між контрольованими та неконтрольованими операціями можуть бути відкориговані за допомогою дисконтування. При цьому такі коригування мають проводитися за кожною окремою господарською операцією, а не в цілому за рік.
5. За ставку дисконтування для цілей трансфертного ціноутворення може бути прийнята вартість кредитів у національній валюті, що видаються українськими банками суб’єктам господарювання (інформація про такі ставки наявна на офіційній інтернет-сторінці НБУ).
Посилання на рішення суду:
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/85145410 (перша інстанція)
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/88575276 (апеляційна інстанція)