Перша національна база
трансфертного ціноутворення

Новини трансфертного ціноутворення

  • Набрали чинності зміни до Порядку складання Звіту про контрольовані операції

Набрали чинності зміни до Порядку складання Звіту про контрольовані операції

22.06.2017
Набрали чинності зміни до Порядку складання Звіту про контрольовані операції

16.06.2017 набрали чинності зміни до Порядку складання Звіту про контрольовані операції (наказ Мінфіну України від 28.04.2017 № 468). Загалом, новації Мінфіну присвячені приведенню у відповідність норм цього Порядку із змінами правил трансфертного ціноутворення, які набрали чинності з 01.01.2017. Крім того Мінфін подкоригував деякі вже існуючі положення, які раніш могли неоднозначно тлумачитися (так звані технічні зміни).

Із найбільш цікавих, на наш погляд, змін відзначимо, що відтепер у Звіті про контрольовані операції необхідно зазначати сторону, що досліджується. А також, те, що наказом Мінфіну № 468 було деталізовано порядок відображення контрольованих операцій, які проводяться опосередковано, тобто через непов’язаних осіб, що не виконують у таких операцій істотних функцій, не використовують істотних активів та не приймають на себе істотних ризиків (пп.39.2.1.5 Податкового кодексу України).

З новою редакцією Порядку складання Звіту про контрольовані операції можна ознайомитися у розділі нашого сайту Корисні посилання.